Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Skierniewicach

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 418647
  • Do końca roku: 19 dni
  • Do wakacji: 192 dni
Jesteś tutaj:
  1. Start

Aktualności

Zaproszenie

Społeczność
Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego

im. Janusza Korczaka w Skierniewicach
mają zaszczyt zaprosić emerytowanych pracowników Ośrodka

na uroczystą Wigilię, która odbędzie się
w dniu 21-12- 2017. o godz. 12:00

Prosimy o potwierdzenie obecności do 19...

DOBRZE SIĘ ODŻYWIAM, JEM OWOCE I WARZYWA

W dniu 06 grudnia 2017 r. uczniowie Szkoły Przysposabiających do pracy oraz Branżowej Szkoły I Stopnia „Pracownik pomocniczy obsługi hotelowej” uczestniczyli w warsztatach kulinarnych pt. DOBRZE SIĘ ODŻYWIAM, JEM OWOCE I WARZYWA. 

 

 

III TURNUS

Ekipa młodzieńców i ich pierwsze kroki "na swoim". Dużo doświadczeń i energii.

Mikołaj w szkole podstawowej

W dniu 6.12.zawitał do nas Mikołaj, który obdarował dzieci prezentami. Kto z Was był grzeczny w tym roku i czeka na prezenty?

12 urodziny Natalii :-)

W dniu 04.12.2017 r. klasa IV zorganizowała urodziny Natalki. Przybyli goście z klasy III i VI, którzy zostali poczęstowani pysznym tortem.Natalka skończyła 12 lat. Wszystkiego najlepszego Natalko!

Mikołajkowe zajęcia.

Nas też odwiedził Mikołaj! Obdarował prezentami klasę IV. Dziękujemy pani Izie, babci Natalii, za przekazanie worka z prezentami! Wykonaliśmy w tym dniu prace dla Mikołaja.

Listy do Mikołaja

6 grudnia dzieci z oddziałów przedszkolnych  wybrały się na pocztę.

Poczet sztandarowy

W dniu 11 listopada 2017r. w rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości , poczet sztandarowy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego reprezentował nas na uroczystościach miejskich.

PROJEKT „Czystym powietrzem oddychamy, jeśli o nie zadbamy”

Za nami kolejne zajęcia przeprowadzone w ramach projektu „Czystym powietrzem oddychamy, jeśli o nie zadbamy”. Tym razem obchodziliśmy Dzień Czystego Powietrza. Po krótkiej pogadance, prezentacji, bajkach i piosenkach poświęconych powietrzu wykonaliśmy szereg doświadczeń, które...

Kino w oczach dziecka

1 grudnia 2017r. w kinie Polonez odbyło się podsumowanie konkursu plastycznego „Kino w oczach dziecka”. Konkurs był częścią programu Nowych Horyzontów Edukacji Filmowej. Wszyscy uczniowie z naszego ośrodka, którzy wzięli udział w konkursie otrzymali dyplomy i nagrody...

II TURNUS

Zakończył się II turnus w mieszkaniu treningowym. To była silna kobieca drużyna, która fantastycznie realizowała swoje obowiązki domowe.

Spotkanie z pielęgniarką szkolną

30 listopada 2017r. odbyło się spotkanie z pielęgniarką szkolną dla uczniów klas IV-VII szkoły podstawowej oraz gimnazjum na temat „Higiena osobista i profilaktyka chorób zakaźnych”.

Urodziny w klasie VI B

29 listopada 2017r. swoje 17 urodziny obchodził Bartek – uczeń klasy VIb. Po złożeniu życzeń i odśpiewaniu „Sto lat!” przez kolegów z klasy i wychowawczynię, zasiedliśmy do stołu, by świętować!

Zabawa andrzejkowa w internacie

W dniu 29.11.2017 r późnym popołudniem wychowankowie internatu oraz bursy upamiętnili zwyczaj wróżb w Wigilię Św. Andrzeja.

Zajęcia kreatywne

Wychowankowie wspólnie z wychowawcami pastanawili aktywnie i kreatywnie spędzić popołudnie.Tym razem postanowiliśmy twórczo wykorzystać dłonie w zabawie plastycznej z zastosowaniem masy solnej.

Moda na każdą okazję

29 listopada - uczniowie II etapu edukacyjnego uczestniczyli w zajęciach warsztatowych pt. "Moda na każdą okazję".

Urodziny Mateusza. :-)

W dniu 20.11.2017 r. świętowaliśmy 14 urodziny naszego Mateuszka klasa IV. Wszystkiego najlepszego Mateuszku! Życzymy Ci dużo uśmiechu na co dzień, zdrówka i spełnienia marzeń!