Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Janusza Korczaka w Skierniewicach

Statystyki

  • Odwiedziło nas: 452458
  • Do końca roku: 309 dni
  • Do wakacji: 117 dni
Jesteś tutaj:
  1. Start

Aktualności

Wernisaż wystawy Malarstwo i rysunek w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Wystawę można oglądać do końca marca 2018 roku w MBP w Skierniewicach przy ul. Mszczonowskiej 43a

561 Urodziny Miasta Skierniewice

Każdego roku uczniowie naszej szkoły pamiętają o rocznicy nadania praw miejskich Skierniewicom. W zeszłym roku z okazji 560 - lecia posadziliśmy dąb, pod którym zakopaliśmy kapsułę czasu.  W tym roku z okazji 561 – lecia planujemy zwiedzanie pięknych i ciekawych miejsc w naszym...

PROJEKT EKOLOGICZNY „Czystym powietrzem oddychamy, jeśli o nie zadbamy”

W ramach projektu ekologicznego „Czystym powietrzem oddychamy, jeśli o nie zadbamy” wybraliśmy się na wycieczkę do Instytutu Ogrodnictwa. Tam zwiedziliśmy szklarnie i zapoznaliśmy się z różnymi technikami upraw szklarniowych. Zwracaliśmy uwagę na sposoby automatycznego nawadniania...

Wernisaż wystawy Malarstwo i rysunek w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna im. Władysława Reymonta w Skierniewicach zaprasza na wernisaż wystawy Malarstwo i rysunek - Pracownia Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Skierniewicach.

 

MIESZKANIE TRENINGOWE - VI TURNUS

Nowy semestr, nowe rozdanie w mieszkaniu treningowym.

PORANEK MUZYCZNY

Kolejne spotkanie z muzyką.

Jesteśmy w Radio Łódź!!!

Kilka słów od pani dyrektor Małgorzaty Karbowiak i uczestników mieszkania treningowego na temat naszej pracowni. Zachęcamy do odsłuchania audycji w Radio Łódź

wejdź - AUDYCJA W RADIO ŁÓDŹ O MIESZKANIU TRENINGOWYM

BLIŻEJ TEATRU WIELKIEGO W ŁODZI

Cieszymy się bardzo, że wyjazdy do Teatru Wielkiego w Łodzi są tak dobrze przez Państwa (Rodziców) i uczniów odbierane. Jeszcze przed feriami obejrzeliśmy balet "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków". Wielką atracją był udział orkiestry grającej "na żywo" cały spektakl.

 

DZIĘKUJEMY PANI JANECZKO

"...Droga Pani Janeczko,dziękujemy za trud włożony w budowanie dobrego wizerunku ośrodka...."

PROJEKT EKOLOGICZNY „Czystym powietrzem oddychamy, jeśli o nie zadbamy”

Wizyta w Zakładzie Energetyki Cieplnej Sp. z o. o. w ramach projektu ekologicznego "Czystym powietrzem oddychamy, jeśli o nie zadbamy".

BEZPIECZNE FERIE

25 stycznia odbyło się spotkanie poświęcone wspólnemu czytaniu. Tematem przewodnim była zima i bezpieczne ferie. Wiersze o zimie przybliżyły wszystkim  tę porę roku i zachęciły do zabaw na świeżym powietrzu.           

Dotacja celowa na wyposażenie gabinetu profilaktyki

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy im. J. Korczaka w Skierniewicach otrzymał dotację celową z budżetu państwa za pośrednictwem Wojewody Łódzkiego,  na realizację wyposażenia w sprzęt gabientu profilaktyki zdrowotnej. Nr umowy 63/2017/960.67 z dnia 13 grudnia 2017 roku.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

 „Bezpieczeństwo w sieci. Bezpieczne ferie.” – to tematy, które 24 stycznia 2018r. były omawiane na spotkaniu z policjantkami Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Skierniewicach.

Zajęcia kulinarne w internacie

Kolejne zajęcia kulinarne przebiegły w bardzo przyjemniej atmosferze i pełnej smaków. Wychowankowie internatu zmierzyli się z hot dogami. Pracowali wszyscy. Jedni przygotowywali parówki pozostali kroili bułki. W oczekiwaniu na posiłek omówiliśmy historię powstawania hot dogów.

KREATYWNE ZABAWY W INTERNACIE

Czy można zrobić samodzielnie piasek kinetyczny? Zajrzyjcie do galerii, polecamy!

Zajęcia ruchowe

15 stycznia 2018 r. uczniowie klas I – III wzięli udział w zajęciach ruchowych na sali gimnastycznej.
Panie - Teresa Uszyńska i Dorota Kisiel przygotowały i poprowadziły zajęcia wspomagające rozwój ruchowy dziecka według metody W. Sherborne.
Ćwiczenia miały na celu stworzenie...

WYCIECZKA DO TEATRU

18 stycznia 2018 roku odbyła się wycieczka do Teatru Lalek „Arlekin” w Łodzi. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli przedstawienie „Czerwony Kapturek”. Spektakl oparty był na znanej rymowance Jana Brzechwy, do której zostało dopisanych 26 piosenek. Duże wrażenie na widzach wywarła...